Deníček štěnátek vrhu C

V sobotu 17.4.2010 se Belince a Harisovi narodilo 6 štěňátek -  4 kluci a 2 holčičky

"Miminka"

c

První týden 

 

1. den (18.4.2010)

I přes poměrně dramatický závěr porodu, který stál všechny hodně sil,  vše dobře dopadlo. Belinka se vzorně stará o svá štěňátka, 4 kluky a 3 holčičky.

2. den  (19.4.2010)

Belinka si svá miminka hlídá a vzorně opečovává. Štěňátka přibírají a jsou spokojená. Dnes v noci jsme však o jednu krásnou holčičku s červenou mašličkou přišli :( měla pěknou porodní váhu, ani pan doktor při poporodní kontrole nic nespozoroval. Měla snahu sát, ovšem trávení zřejmě neprobíhalo, tak jak má. Bohužel to se občas stává :(( Důležité však je, že Belinka nesmutní a radost jí dělají ostatní miminka.

3. den (20.4.2010)

Dnes štěňátka prohlédnul pan doktor, líbila se mu a pochválil i maminu, jak dobře se stará. Štěňátkům maminčino mlíčko chutná, jsou přisáti neustále. Děkujeme všem za gratulace a milá slova, především za to, jak moc jste drželi Belince palečky!

Gratulujeme "Harisovi" Rosaceeën Eleocharis (tatínkovi štěňátek), který na Klubové výstavě v Mladé Boleslavi vyhrál mezitřídu, získal hodnocení "výborná" 1. místo a titul CAC

kyticeeleo

7. den (24.4.2010)

První týden života "miminek", jak štěňátkům zatím přezdíváme, je úspěšně za námi. Maminka se má výborně, "Miminka" se také mají čile k světu, všem zatím moc chutná maminčino mlíčko. Přírůstký jsou také slušné, viz. tabulka vah. 

Druhý týden 

14. den (1.5.2010)

Druhý týden života štěňátek utekl jako voda. Štěňátka výborně prospívají, maminka Bela stále plně kojí a vzorně se o svá miminka stará. "Miminka" jsou pohodová štěňátka, velice klidná a že už můžeme něco srovnávat :) Těší nás, že u štěňátek prosvítá krásná mahagonová barva s černou maskou. Pomalinku se jim otevírají oči a také začínají pérovat na nožkách. Doplnili jsme tabulku vah.

Opět zde máme gratulace pro "Harise" Rosaceeën Eleocharis, tatínka našich štěňátek. Na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích získal 1. místo s titulem CAC.

1.5.2010 na jarní Speciální výstavě leonbergerů v neměckém městečku Leonberg "Haris" vyhrál mezitřídu a získal 1. místo, v závěrečném finále se ve svém mladém věku stal Nejlepším psem výstavy.

Haris, Sabina and Mathias GRATULATION!!! kytice

Třetí týden 

21. den (8.5.2010)

Třetí týden štěňátek je za námi, v jejich životě nastala spousta změn. Oči již mají otevřené a chůze nabírá na obrátkách. Maminka stále kojí, ovšem štěňátka si již postupně začnou ochutnávat různé dobroty. Po hovězím masíčku se vždy jen zapráší :) Doplnili jsme tabulku vah a postupně přidáme další fotografie.

Čtvrtý týden 

28. den (15.5.2010)

Śtěňátka slaví měsíční narozeniny :) Už je to pořádná tlupa malých rošťáků, kteří spolu dovádí a také dávají mamině pořádně zabrat. S trochou přemlouvání je vždy vzorně nakojí, což netrvá déle než 5 minut a hurá zase ven. Štěňátka už by také jistě ráda řádila venku, jen počasí a déšť nám to zatím trochu komplikuje. Ochutnávání dobrot probíhá na jedničku, štěňátkům chutná a paní růžová se zatím projevuje jako největší jedlík, však se také snaží všechny ostatní dohnat. Hladce proběhlo také druhé odčervení. O víkendu plánujeme první návštěvy s budoucími majiteli, pro štěňátka to znamená hodně ještě více drbání, muchlování a pro nás seznamování s budoucími majiteli včetně jejich pečlivého prověřování. Jistě mi dáte za pravdu, že to nezní příjemně, ale pro budoucí život našich "Miminek" je to zcela nezbytné. Doplnili jsme tabulku vah a přidáváme další fotografie.

Pátý týden

Miminka nám zase o něco povyrostla. Váhové přírůstky jen svědčí o jejich vztahu k jídlu. Porodní bedna již byla dávno také rozebrána. Nejraději mají výběh na zahradě, jen s tím počasím to není zcela ideální. Přivítali jsme také první návštěvy. Štěňátka si takovou pozornost užívají a radostně s návštěvami dovádí. Miminka jsou hodná štěňátka, projevují se jako správní společenští tvorové :) Příští týden přijede pan doktor štěňátka zkontrolovat a očkovat. Trochu nám to trvalo, ale přeci - "Miminka" již mají svá jména :) Seznamte se prosím:

CAGIRA CRYSTALLINE von Bohemia Olive - paní oranžová

CRANBERRY CASSIA von Bohemia Olive - paní růžová 

CACAO CALIBER von Bohemia Olive - pan modrý

COFFEE CARUSO von Bohemia Olive - pan fialový

CARGO CINNAMON von Bohemia Olive - pan zelený

CAESAR HARIS von Bohemia Olive - pan tyrkysBest breeder webdesign